Biblioteka
Akademia Techniczno-Humanistyczna:

43-309 Bielsko-Biała
ul. Willowa 2, bud. L, parter
tel. +48 (33) 8279310
fax +48 (33) 8279255
biblioteka@ath.bielsko.pl
(sekretariat)

tel. +48 (33) 8279284
wypozyczalnia@biblioteka
.ath.bielsko.pl

(wypożyczalnia)

Pomieszczenia:
001 (prawa strona korytarza):
Wypożyczalnia

010 (lewa strona korytarza):
Dyrekcja 010/16
Czytelnia Czasopism 010/2
Czytelnia Ogólna 010/4
Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów 010/1
Wypożyczalnia Międzybiblioteczna 010/15
Samodzielne Stanowisko ds. Bibliografii i Bibliometrii 010/1

CPR certification online
BIBLIOTEKA AKADEMICKA ATH
Czytelnia Ogólna posiada w swoich zbiorach ok. 34 000 woluminów
W Czytelni Czasopism zgromadzone są czasopisma polskie, zagraniczne
i gazety.
Księgozbiór Wypożyczalni gromadzony jest nieprzerwanie od 1970 roku
i obejmuje książki ze wszystkich dyscyplin wiedzy.

26 października w auli budynku L odbył się finał konkursu 100 lat Awangardo! organizowanego przez Bibliotekę i Wydział Humanistyczno-Społeczny Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wszystkie dzieła zaprezentowane podczas konkursu inspirowane były twórczością awangardy, która w tym roku w Polsce obchodzi swoje stulecie powstania.
W konkursie wzięli udział uczniowie Bielskiej Szkoły Przemysłowej i Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej. Konkurs podzielony był na dwie kategorie: Małe formy teatralne i Awangardowe inspiracje. W ramach pierwszej kategorii na scenie Auditorium Maximum mogliśmy podziwiać występ teatralny i taniec nowoczesny. W ramach Awangardowych inspiracji uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje niezwykle ciekawe projekty modowe, prace plastyczne, które zostały wyeksponowane w holu Biblioteki oraz prace literackie, które zostały wcześniej ocenione przez  polonistów.

Jury stanęło przed sporym wyzwaniem, ponieważ uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom i zachwycili wszystkich swoją kreatywnością. Po długiej naradzie pierwsze miejsce w kategorii Małe formy teatralne, oceniający przyznali uczniom Zespołu Szkół Plastycznych za występ pt. „Za kulisami awangardy”. Uczennice bielskiego Plastyka oczarowały jury interpretacją „Płonącej żyrafy” Stanisława Grochowiaka. Drugie miejsce przyznano Agnieszce Marynowskiej za taniec nowoczesny.
W kategorii Awangardowe inspiracje pierwsze miejsce przyznano Bartoszowi Równickiemu za projekt modowy pt. „Kiedyż wreszcie odzwyczaimy się od tego, że wszystko coś znaczy”. Kolekcja ubrań zwycięzcy niewątpliwie wyróżniała się na tle innych prac. Drugie miejsce zdobyła Agnieszka Marynowska za projekt modowy pt. „W pogoni za Katarzyną Kobro”. Trzecie miejsce ex aequo zajęły Wiktoria Hanke za cykl fotografii „Nuż w bżuchu – poruszenie” oraz Julia Kasperek za projekt modowy „Konstruktywizm a moda, czyli konstrukcje wiszące”.
Jury przyznało również wyróżnienie specjalne dla Gabrieli Hałat za projekt modowy „Ekspresja poprzedza abstrakcję, czyli słów kilka o Kandinskim” oraz pięć wyróżnień. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Nagrody laureatom wręczał Rektor ATH prof. Jarosław Janicki oraz Naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Jerzy Pieszka.Skład Jury
Wykaz laureatów

14 czerwiec 2016
Regulacja należności przelewem bankowym

Uprzejmie informujemy, że została uruchomiona możliwość regulowania zobowiązań finansowych (za przetrzymane i zagubione książki) wobec Biblioteki ATH w formie przelewu bankowego na konto: Bank Pekao SA, nr 91 1240 4142 1111 0010 6786 7230.  Rozliczenie opłat za przetrzymanie książek jest możliwe dopiero po ich zwrocie !!!

Po dokonaniu przelewu Biblioteka otrzymuje informację o wpłacie należności w trzecim dniu roboczym i dopiero wówczas opłaty są rozliczane.

Jeżeli czytelnik ma zadłużenie powstałe z powodu zagubienia książki(ek) oraz nieterminowych zwrotów, powinien wykonać dwa oddzielne przelewy.

Przy regulowaniu należności powstałych w wyniku nieterminowych zwrotów, należy wpisać
w polu przedmiot zapłaty: imię i nazwisko, nr PESEL, "za przetrzymanie".

Przy regulowaniu należności za zagubienie lub zniszczenie książki  w polu przedmiot zapłaty należy wpisać: imię i nazwisko, nr PESEL, "za zniszczenie".

Uwaga!!

Wyżej wymienionych operacji można dokonywać dla opłat naliczonych przez system biblioteczny po 1 stycznia 2016 roku.

 

Czytaj dalej >
15 kwiecień 2014
Nabytki Biblioteki Uprzejmie informujemy, że nabytki Biblioteki można przeglądać poprzez katalog on-line, w zakładce: Nowości. Czytaj dalej >