Biblioteka
Akademia Techniczno-Humanistyczna:

43-309 Bielsko-Biała
ul. Willowa 2, bud. L, parter
tel. +48 (33) 8279310
biblioteka@ath.bielsko.pl
(Sekretariat)

tel. +48 (33) 8279284

tel. +48 (33) 8279212
czytelnia@ath.bielsko.pl
(Czytelnia Ogólna)

Pomieszczenia:
001 (prawa strona korytarza):
Wypożyczalnia

010 (lewa strona korytarza):
Dyrekcja 010/16
Czytelnia Czasopism 010/2
Czytelnia Ogólna 010/4
Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów 010/1
Wypożyczalnia Międzybiblioteczna 010/2
Samodzielne Stanowisko ds. Bibliografii i Bibliometrii 010/15

CPR certification online
BIBLIOTEKA AKADEMICKA ATH
Nasza Biblioteka ma już 50 lat!
Zdjęcie Czytelni przy ulicy Findera pochodzi z połowy lat 70-tych
Nasza Biblioteka ma już 50 lat!
Czytelnia Filii PŁ/ATH przy ulicy Willowej w budynku B z lat 90-tych
Czytelnia Ogólna posiada w swoich zbiorach ok. 34 000 woluminów
W Czytelni Czasopism zgromadzone są czasopisma polskie, zagraniczne i gazety
Księgozbiór Wypożyczalni gromadzony jest nieprzerwanie od 1970 roku i obejmuje książki ze wszystkich dyscyplin wiedzy

Zdjęcie LL2

Dnia 27 lipca długoletnia Dyrektor Biblioteki mgr Liliana Linek przeszła na emeryturę. Serdecznie dziękujemy Jej za te wszystkie wspólnie spędzone lata w pracy. Życzymy zdrowia
i realizacji marzeń, na które do tej pory brakowało Jej czasu
.

 

Liliana Linek, z domu Kliś, to rodowita bielszczanka pochodząca z dzielnicy Straconka. Włoskie korzenie w połączeniu z góralskim temperamentem, stworzyły osobowość pełną życzliwości, energii i pracowitości. Dzięki niej Biblioteka zawsze sprawnie funkcjonowała i nadążała za dynamicznie zmieniającą się rzeczywistością. Zarządzała pracownikami mądrze i z pewnością pozostanie w naszej pamięci jako bardzo dobra "szefowa". Jej stosunek do czytelników omijających zasady regulaminu Biblioteki, charakteryzował się wyrozumiałością i zrozumieniem. W relacjach z kolejnymi władzami uczelni, potrafiła w ciągu wielu lat, wznieść się na wyżyny dyplomacji, sprawnie współpracując i unikając konfliktów. Całe swoje zawodowe życie związała z Biblioteką uczelni - najpierw Filii Politechniki Łódzkiej, a potem Akademii Techniczno-Humanistycznej.

Magister Liliana Linek rozpoczęła pracę w Bibliotece Filii PŁ 7 września 1981 roku na stanowisku młodszego bibliotekarza. Podjęła pracę zaraz po ukończeniu studiów na kierunku Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Podczas swej długoletniej pracy Liliana Linek pracowała w różnych działach biblioteki, co pozwoliło poznać jej wszystkie tajniki warsztatu pracy bibliotekarza. Pracowała w Czytelni Książek, zajmowała się  Wypożyczalnią Międzybiblioteczną, opracowywała bibliografię publikacji naukowych pracowników uczelni, prowadziła Bibliotekę Instytutu Włókienniczego, ale przede wszystkim zajmowała się wszystkimi aspektami pracy związanej z czasopismami.

Osiąganie kolejnych szczebli w karierze aż do uzyskania tytułu kustosza, umożliwiły jej ukończone studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim z zakresu Informacji Naukowej oraz wyjazdy na praktyki zawodowe do znaczących krajowych bibliotek naukowych. Praktyczną wiedzę przyniosły jej  również wyjazdy zagraniczne w ramach Erasmusa do bibliotek: słoweńskiego Mariboru, słowackiej Żyliny i czeskiej Ostrawy. Także prywatne wyjazdy wakacyjne obfitowały w odwiedziny interesujących bibliotek krajowych i zagranicznych.

Zwieńczeniem długoletniej pracy było objęcie od dnia 1 października 2007 roku stanowiska dyrektora Biblioteki ATH. Liliana Linek zdobyła niezbędne doświadczenie, pełniąc od 2003 roku funkcję zastępcy dyrektor Bogumiły Grzelczak.

Liliana Linek oprócz pracy w Bibliotece angażowała się w pracę uczelni. Była długoletnią członkinią Rady Bibliotecznej, a w latach 2012 – 2016 przedstawicielką Senatu ATH, pracując między innymi w Komisji finansów i organizacji rozwoju. Została na to stanowisko wybrana głosami pracowników uczelni nie będących nauczycielami akademickimi.

Pełniąc funkcję dyrektora Biblioteki została członkinią Konferencji Dyrektorów Bibliotek Akademickich Szkół Polskich. Działała również aktywnie od 1989 roku w strukturach Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Jej praca na rzecz uczelni i Biblioteki była wielokrotnie nagradzana. Świadczy o tym choćby kilka nagród kolejnych Rektorów uczelni, srebrny medal przyznany w październiku 2011 roku za długoletnią pracę oraz honorowy medal z okazji 50-lecia uczelni.       

Pani Liliana Linek przepracowała w Bibliotece prawie 40 lat. Nie dziwi więc jej stwierdzenie zawarte w Kwestionariuszu Akademii z 2003 roku że: „przede wszystkim uważam się za bibliotekarza”.

 

 

 

Darmowa prenumerata elektronicznej wersji Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Dostęp jest możliwy tylko w Czytelni Czasopism.

14 czerwiec 2016
Regulacja należności przelewem bankowym

Uprzejmie informujemy, że została uruchomiona możliwość regulowania zobowiązań finansowych (za przetrzymane i zagubione książki) wobec Biblioteki ATH w formie przelewu bankowego na konto: Bank Pekao SA, nr 91 1240 4142 1111 0010 6786 7230.  Rozliczenie opłat za przetrzymanie książek jest możliwe dopiero po ich zwrocie !!!

Po dokonaniu przelewu Biblioteka otrzymuje informację o wpłacie należności w trzecim dniu roboczym i dopiero wówczas opłaty są rozliczane.

Jeżeli czytelnik ma zadłużenie powstałe z powodu zagubienia książki(ek) oraz nieterminowych zwrotów, powinien wykonać dwa oddzielne przelewy.

Przy regulowaniu należności powstałych w wyniku nieterminowych zwrotów, należy wpisać
w polu przedmiot zapłaty: imię i nazwisko, nr PESEL, "za przetrzymanie".

Przy regulowaniu należności za zagubienie lub zniszczenie książki  w polu przedmiot zapłaty należy wpisać: imię i nazwisko, nr PESEL, "za zniszczenie".

Uwaga!!

Wyżej wymienionych operacji można dokonywać dla opłat naliczonych przez system biblioteczny po 1 stycznia 2016 roku.

 

Czytaj dalej >
15 kwiecień 2014
Nabytki Biblioteki

Uprzejmie informujemy, że nabytki Biblioteki można przeglądać poprzez katalog on-line, w zakładce: Nowości.

Czytaj dalej >