Biblioteka
Akademia Techniczno-Humanistyczna:

43-309 Bielsko-Biała
ul. Willowa 2, bud. L, parter
tel. +48 (33) 8279310
biblioteka@ath.bielsko.pl
(Sekretariat)

tel. +48 (33) 8279284

tel. +48 (33) 8279212
czytelnia@ath.bielsko.pl
(Czytelnia Ogólna)

Pomieszczenia:
001 (prawa strona korytarza):
Wypożyczalnia

010 (lewa strona korytarza):
Dyrekcja 010/16
Czytelnia Czasopism 010/2
Czytelnia Ogólna 010/4
Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów 010/1
Wypożyczalnia Międzybiblioteczna 010/2
Samodzielne Stanowisko ds. Bibliografii i Bibliometrii 010/15

CPR certification online
BIBLIOTEKA AKADEMICKA ATH
Nasza Biblioteka ma już 50 lat!
Zdjęcie Czytelni przy ulicy Findera pochodzi z połowy lat 70-tych
Nasza Biblioteka ma już 50 lat!
Czytelnia Filii PŁ/ATH przy ulicy Willowej w budynku B z lat 90-tych
Czytelnia Ogólna posiada w swoich zbiorach ok. 34 000 woluminów
W Czytelni Czasopism zgromadzone są czasopisma polskie, zagraniczne i gazety
Księgozbiór Wypożyczalni gromadzony jest nieprzerwanie od 1970 roku i obejmuje książki ze wszystkich dyscyplin wiedzy

Szanowni Czytelnicy,

Od poniedziałku, 1 czerwca, uruchomiono Wypożyczalnię – jednak do odwołania działa ona na zmienionych zasadach:

 • Wypożyczalnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00 – 15.00, z przerwą techniczną w godz. 12.15-12.45.
 • Z Wypożyczalni mogą korzystać tylko studenci i pracownicy ATH.
 • Książki należy zamawiać tylko drogą elektroniczną poprzez katalog komputerowy dostępny w Internecie z prywatnych komputerów lub smartfonów. Książki zamówione czekają przez 5 dni roboczych; po tym terminie system anuluje zamówienie.
 • Nie ma możliwości korzystania z komputerów na terenie Biblioteki !!!
 • W Wypożyczalni przebywać może tylko jedna osoba.
 • Należy nosić maseczki ochronne i rękawiczki, używać płynu do dezynfekcji, zachować 2 metrowy odstęp od stanowiska bibliotekarza i pomiędzy czytelnikami oczekującymi w holu.
 • Przy zwrocie książek prosimy o otwarcie ich na stronie z kodem kreskowym, a po zarejestrowaniu zwrotu – odłożeniu do przygotowanego kontenera.
 • Zwrócone książki poddawane są siedmiodniowej kwarantannie, dopiero po tym terminie można je powtórnie wypożyczyć innemu czytelnikowi; możliwe jest ponowne wypożyczenie czytelnikowi zwracającemu.
 • Wpłaty za przetrzymanie książek można dokonać tylko przelewem na konto.
 • Zwrotów można dokonać osobiście w Wypożyczalni lub przesłać na własny koszt pocztą listem poleconym na adres Biblioteki. Jeżeli konto jest obciążone opłatami powstałymi przed dniem 12 marca, należność należy wpłacić na konto: (Bank Pekao SA, nr 91 1240 4142 1111 0010 6786 7230, z tytułem przelewu: imię i nazwisko, PESEL, za przetrzymane, a potwierdzenie wpłaty niezwłocznie przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • W razie wątpliwości prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przypominamy, że:

 • karty obiegowe są podbijane w Wypożyczalni!

 

 • wypożyczone książki zostały automatycznie prolongowane do 26 września br. Książki, których termin zwrotu przypadał przed 12 marca br. nie podlegają prolongacie.

 

 

Równocześnie informujemy, że obie czytelnie: ogólna i czasopism pozostają zamknięte do odwołania. W zamian proponujemy bezpłatną usługę skanowania i wysyłania skanów fragmentów książek i artykułów z czasopism. Usługa realizowana jest do 3 dni roboczych od daty zamówienia. Materiały mogą być kopiowane wyłącznie w zgodzie z obowiązującym prawem autorskim.

Biblioteka nadal udziela informacji bibliograficznych i w miarę możliwości faktograficznych za pośrednictwem poczty elektronicznej. Adres do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.l , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zmieniają się zasady działania wypożyczalni międzybibliotecznej. Można zamawiać tylko skany fragmentów książek i artykułów z czasopism. Nie ma możliwości sprowadzenia książek z innych bibliotek. Zamówienia międzybiblioteczne należy składać pocztą elektroniczną, przesyłając wypełniony formularz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Będą one realizowane w miarę dostępności bibliotek współpracujących.

Propozycje zakupu książek do zbiorów można nadal składać poprzez formularz „Zaproponuj książkę”, dostępny na stronie Biblioteki.

Informacje o zmianach są umieszczane na stronie Biblioteki i na bibliotecznym Facebooku.

Przepraszamy za utrudnienia

Zespół Biblioteki

 

Darmowa prenumerata elektronicznej wersji Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Dostęp jest możliwy tylko w Czytelni Czasopism.

14 czerwiec 2016
Regulacja należności przelewem bankowym

Uprzejmie informujemy, że została uruchomiona możliwość regulowania zobowiązań finansowych (za przetrzymane i zagubione książki) wobec Biblioteki ATH w formie przelewu bankowego na konto: Bank Pekao SA, nr 91 1240 4142 1111 0010 6786 7230.  Rozliczenie opłat za przetrzymanie książek jest możliwe dopiero po ich zwrocie !!!

Po dokonaniu przelewu Biblioteka otrzymuje informację o wpłacie należności w trzecim dniu roboczym i dopiero wówczas opłaty są rozliczane.

Jeżeli czytelnik ma zadłużenie powstałe z powodu zagubienia książki(ek) oraz nieterminowych zwrotów, powinien wykonać dwa oddzielne przelewy.

Przy regulowaniu należności powstałych w wyniku nieterminowych zwrotów, należy wpisać
w polu przedmiot zapłaty: imię i nazwisko, nr PESEL, "za przetrzymanie".

Przy regulowaniu należności za zagubienie lub zniszczenie książki  w polu przedmiot zapłaty należy wpisać: imię i nazwisko, nr PESEL, "za zniszczenie".

Uwaga!!

Wyżej wymienionych operacji można dokonywać dla opłat naliczonych przez system biblioteczny po 1 stycznia 2016 roku.

 

Czytaj dalej >
15 kwiecień 2014
Nabytki Biblioteki

Uprzejmie informujemy, że nabytki Biblioteki można przeglądać poprzez katalog on-line, w zakładce: Nowości.

Czytaj dalej >